İçeriğe geç

YouTube Video Fikirleri – Viral Olmak İçin 36 Yaratıcı Fikir

Dünyanın dört bir yanında anında ünlü olmak veya sansasyon yapmak isteyen var mı? İyi! Şaka yapmıyorum çünkü internetin ortaya çıkmasından sonra mümkün.

Evet, aramızdaki herkes en azından internette ünlü olabilir.

Dünyanın neresinde oturduğunuz veya ne yaptığınız önemli değil, bir video kameraya veya cep telefonunuza ihtiyacınız var, video kaydediyor ve bunları YouTube’a yüklüyorsunuz.

YouTube İş Ortağı Programı, ünlü olmanın yanı sıra, trafikten sağlıklı bir gelir elde etmenizi sağlayacaktır. Para kazanmanın yanı sıra, YouTube’da marka ve sosyal medya fenomeni olmaya da odaklanabilirsiniz.

Ancak, göründüğü kadar kolay değil çünkü etkili bir içeriğe sahip olması gereken videoları yüklemeniz gerekiyor, böylece kitle bunu takdir edecek.

Eğlenceli ve bilgilendirici videolar yüklemek, YouTube’da hayran kitlenizi oluşturmanıza ve videolarınıza milyonlarca görüntüleme almanıza yardımcı olacaktır. Dünyanın dört bir yanında YouTube aracılığıyla büyük gelirler elde eden ünlü YouTuber’lar var.

Kazancınızı sizin için kolaylaştırmak amacıyla, 2020’de virl olcağına inandığımız en iyi 36 YouTube Video Fikrini listeledim.

36 Yaratıcı YouTube Video Fikri

YouTube’dan ünlü ve zengin olacaksınız, ancak videolarınız binlerce veya milyonlarca görüntüleme alıyorsa. Videonuzu hemen viral hale getirecek bu 40 yaratıcı ve çılgın video fikrine göz atın.

1. Şaka videoları kaydedin

Listemizdeki ilk YouTube video fikri şaka videoları. Şaka videoları kaydetmek nispeten daha kolay görünse de oldukça zor olabilir.

Bir şaka videosu nasıl kaydedilir?

Bir şaka videosu kaydetmek için sokağa çıkmak istemiyorsanız, doğrudan evinizden veya ofisinizden başlayabilirsiniz. Bu videoları 1 Nisan günü gibi önemli bir olayda çekebilirsiniz. Bir iş arkadaşınızı şakalayın ve filme alıp YouTube’a koyun.

Renkli maskeler giyip onları rahatsız ederek oda arkadaşlarınıza bir şaka deneyebilirsiniz.

2. Garip bir sesle şarkı söyleyin

Yapacağınız şey, kendi sesinizde trend olan bir şarkının içine etmek. Komik sesler komik YouTube video fikirlerinden biridir.

Daha yaratıcı olabilir ve izleyicilerinizi eğlendirmek için hızlı bir şekilde garip veya komik bir sesle şarkı söyleyebilirsiniz. Bu şekilde neredeyse her gün video yükleyebilirsiniz.

3. Suçla ilgili videolar

Hem kamu hem de özel sektörde yolsuzluğu ortaya koyan videolar kaydedebilirsiniz.

Bir ehliyet almak istediğinizi varsayalım ve hükümet yetkilisi rüşvet istiyor, o zaman gizli bir kameraya kaydedebilir ve YouTube’a yükleyebilirsiniz. Yolsuzlukla ilgili videolar milyonlarca görüntülenme alıyor.

Benzer şekilde, bu tür fikirleri düşünebilir ve haftada en az bir veya iki kez video yükleyebilirsiniz.

4. Eşinizde parodi videoları oluşturun: Çiftler için YouTube video fikirleri

Bu YouTube için akıl almaz bir başka video fikri. Eşiniz veya partneriniz ile parodi videolarını oluşturmak, izleyici açısından oldukça komik olabilir. Bununla birlikte, tek zorluk piyasadaki muazzam rekabet olurdu, çünkü herkes parodi videoları hazırlıyor.

Bu yüzden diğerlerinden öne çıkmalısınız. En iyi fikirler kız arkadaşın veya erkek arkadaşın hakkında konuşmak olabilir, daha sonra konuyu genişletebilir ve film, müzik, moda vb.

Benzersiz yapın ve her gün bir video yükleyebileceğinizden eminim.

5. Sevimli bebek ve hayvan YouTube video fikri

Yine parodi videoları gibi YouTube ve İnternet, sevimli bebek videoları veya hayvan videoları ile doludur.

Yeni başlayanlar için bir YouTube video fikri oluşturmak çok kolaydır, çünkü bunu doğrudan evinizden başlatabilirsiniz. Evcil hayvanlarınız veya çocuklarınız varsa, bu tür videoları kaydetmek sorunsuz olacaktır.

Ancak, kitlenizi etkilemek için olağanüstü hikaye anlatma becerilerine sahip etkileyici videolar oluşturmanız gerektiğini unutmayın.

6. Film inceleme videoları

Bu eğlenceli YouTube video fikri ile kesinlikle birkaç dolar kazanabilirsiniz. Son izlenen filmleri inceleyin ve filmdeki her sahnenin ve şarkının incelemesini verirken bir video çekin. Filmin iyi olup olmadığı konusunda dürüst bir inceleme yapmanız gerekiyor. Ünlü olmak istiyorsanız yaratıcı olun. Genel içeriğe sahip bir video yüklemek kanalınız için yararlı değildir.

7. En iyi restaurant videoları

Bir gastronom iseniz ve düzenli olarak yeni restoranlar ve yemekler keşfetmeyi seviyorsanız, en iyi seçenekleri gösterebileceğiniz videolar çekmeye başlayın.

Burada özel bir şey yapmanıza gerek yok. Yeni lokantaları, barları, salonları vb. Ziyaret etmeli ve menüleri ve hizmetleri vb. Hakkında bir inceleme yazmalı veya video kaydetmelisiniz.

Hevesli bir gezgin ve yemek tutkunu olmalısınız.

8. Bakkal ürünlerini yerel perakende mağazasından inceleyin

Günlük yaşamınızda kullandığınız ürünlerle ilgili videolar çekmek de YouTube’dan para kazanmak için mükemmel bir fikir olabilir.

Reçel, yemeklik yağ veya diş macunu gibi ürünleri inceleyebilir ve düşüncelerinizi ifade edebilirsiniz. Çeşitli markalardan ürünlerin tarafsız bir incelemesini yapın ve yorum verirken dürüst olun.

Günlük olarak yeni bir ürün seçin ve üzerinde bir inceleme videosu oluşturun.

9. Ev içi videolar

Bu, oturma odalarını dekore etmeyi sevenler için mükemmel bir youtube video fikri.

Oturma odanızın iç tasarımı, kullanılan çeşitli yatak veya yastık tasarımları, duvar dekorasyonu ve gardırobunuzda neler olduğu hakkında videolar oluşturabilirsiniz.

Her hafta en az üç video yükleyin.

10. Eğitim videoları

YouTube’da en iyi youtube video fikirlerinden biri, ‘Nasıl Yapılır’ videoları veya belirli bir konuyu öğreten ‘Eğitici’ videolardır.

Örneğin, MS Excel’i biliyorsanız video benzeri ‘MS-Excel’de ilk 5 kısayol’ oluşturabilirsiniz

İnsanlar çoğunlukla hisse senedi, teknoloji, günlük yaşam veya lise matematiği vb. Konularla ilgili eğitici videolara bağlanır. Burada PowerPoint sunumundan veya diğer araştırma çalışmalarından kaliteli videolar oluşturmak için ekstra çaba sarf etmeniz gerekir.

Her gün en az bir video yükleyin.

11. En son tekonoloji videoları inceleyin

Akıllı telefonlar, dizüstü bilgisayarlar ve tabletler gibi teknoloji araçları yeni nesil kullanıcılar için her zaman büyüleyici.

En kolay youtube video fikirlerinden biri özellikle akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar olmak üzere tenoloji incelemeleridir.

Ayrıca, teknik incelemeyle ilgili bir kanal, kendi markanızı oluşturmak için ihtiyacınız olan daha fazla ziyaretçiyi çekmeye yardımcı olur. Birden fazla kanal aynı türde çalışırken, kitlenizi etkileşimde tutmanın heyecan verici yollarını öğrenin.

12. Yerel ünlülerle röportaj videoları

Ünlüler herkes için her zaman göz alıcıdır. Yerel ünlülerle bağlantı kurmaya başlayın ve onlarla etkileşimli bir röportaj videosu çekin. Yıldızların canlı röportajlarını çekerken, uygun şekilde giyindiğinizden emin olun ve onlara esas olarak zorlukları ve kariyerleri ile ilgili profesyonel sorular sorun.

Ünlü hikayeleri genel olarak trafik yaratır ve daha fazla takipçi, röportaj videolarını izlemek için YouTube’a akın etmeye başlar.

13. Oyunlar ile ilgili videolar oluşturun

Oyun becerilerinizi gösterin ve arkadaşlarınızla yeni oyunlar ve yorumları hakkında videolar kaydedin. Bir oyun oynarken canlı video görüntüleri veya bir video oyununun hikayesini anlatan videolar yayınlayın. Seviyeleri ve zorlukları tamamlamanın yollarını anlatan ilgili bir video oluşturun.

Bu tür videolar eğlencelidir ve doğrudan bu videolardan para kazanmaya başlayabilirsiniz.

14. Bir dizi meydan okuma videosu

Bazı YouTube kullanıcıları için meydan okuma videoları çok çekicidir, ancak meydan okuma videolarının çekilmesi zor.

30 saniye içinde bir kase tavuk nugget yiyecek ya da hiç durmadan tam 2 Litre kola içeceğiniz gibi bir meydan okumaya girmelisiniz, ya da önümüzdeki yedi gün boyunca uyumayacaksınız.

Bir meydan okuma ve bunu tüm dünyaya gösterme fikrinden hoşlanıyorsanız, bu temaya haftada en az bir video yükleyebilirsiniz

15. Haftalık hızlandırılmış videolar

Hızlandırılmış Videolar, bir hafta veya bir gün içinde ne yaptığınızı açıklayan bir montaj oluşturduğunuz yerdir. Bu YouTube video fikirleri YouTube’da yaygındır ve bunlardan herhangi birini izlemeye başlarsınız ve bu videoları nasıl oluşturacağınızı öğrenirsiniz.

Yapmanız gereken tek şey, bu videoyu piyasada zaten var olanlar gibi değil, yenilikçi bir şekilde oluşturmaktır.

Bu tür videoların oluşturulması genellikle zaman alır ve bu türden en az bir videonun yüklenmesi bir hafta boyunca yeterlidir.

16. İş yaparken kendinizi filme alın

Kendi arabanızı sürerken veya bir alışveriş merkezinde bir marka mağazasını ziyaret ederken kendinizi çekebilirsiniz. Yaşam deneyimlerini kitlenizle bir video şeklinde paylaşmak modaya uygun bir fikirdir.

Bu içeriğe dayalı olarak YouTube kanalınıza her gün bir video yükleyebilirsiniz

17. Açıklama videoları oluşturun

İzleyicilerin anlamasını kolaylaştırmak için anlaması veya açıklamak zor olan bir kavram bulun. Kullanıcılar, çeşitli konuları öğrenmek için kaynak görevi gördüğünden bu tür videoları YouTube’da arıyorlar.

Buradan her gün bir video yükleyebilirsiniz.

18. İlginç YouTube video fikri

En sevdiğiniz konular hakkında ilginç gerçekler bulun ve videolarınızı bunun etrafında oluşturun. Bazı kanallar, aşina olmadığınız konu hakkında derinlemesine bilgi sağlar.

19. Yazarlar hakkındaki videolar

En sevdiğiniz yazarların video biyografisini yapın. Tek bir konudan ya da belki bir avuç konudan yazar seçebilirsiniz.

20. Yönetmenler hakkında konuşma

Birçoğumuz film meraklılarıyız, ancak çağımızın büyük beğeni toplayan yönetmenleri hakkında neredeyse hiçbir bilgiye sahip değiliz. Bu dünyada yaşayan insanların çoğu ‘Jurassic Park’ı gördü, ancak sadece birkaçı Stephen Speilberg’in geçmiş yaşamını biliyor.

Çeşitli ülkelerden belirli yönetmenlerin yaşam öykülerine derinlemesine dalın ve başarıları hakkında konuşun.

Her hafta en az üç video yüklemeyi deneyin.

21. En son müzikler hakkında inceleme videoları

Şu anda piyasada çok fazla gürültü yapan bir şarkıya takıntılı mısınız? Çeşitli türlerin ve sektörlerin müziğinin ateşli bir dinleyicisi iseniz, müzik incelemeleri yapan bir kanal oluşturmak mükemmel bir fikirdir.

Bu segmentte haftalık olarak 4-5 video yüklemeyi deneyin.

22. Gizemli püf noktaları videoları

2020’de bile, insanlar en havalı teknik ve teknik olmayan hilelerin farkında değiller. Diyelim ki kapı kilidinizi hırsızlara karşı daha güvenli hale getirmeye çalışıyorsunuz, ancak nasıl yapacağınızı bilmiyorsunuz. Bu gibi konulardaki videolar, birçok insanın ilgisini çeker ve YouTube’daki içeriğiniz milyonlarca görüntüleme ve takdir alır.

23. Mega etkinliklerin videosu

Müzik dinliyorsanız, bulunduğunuz bölgedeki canlı müzik konserlerine katılın ve deneyiminizi video kameranızda çekmeye başlayın. Spor tutkunuysanız, gidin ve stadyumlardaki canlı oyunları izleyin ve kalabalıktan insanlarla görüşün.

24. Kamu yararı üzerine videolar oluşturun

Aşırı kalabalık otobüsler veya metrolar, trafik kazaları, evsiz insanlar, sokak hayvanları, mitingler ve yaşam koşulları gibi acıklı yaşam koşullarında canlı videolar çekmek.

Ayrıca, uyuşturucu kullanımı konusunda farkındalık yayan videolar yükleyebilir ve uyuşturucu bağımlılarıyla röportajlar yapabilirsiniz. Her hafta en az birkaç video oluşturmak için hızlı bir şekilde fikir edinebilirsiniz.

25. Doğuştan gelen yeteneğinizi gösteren videolar

Videolarınız aracılığıyla iç yeteneklerinizi göstermeye çalışın ve bunları YouTube’da yayınlayın. Yeteneğiniz, kitleniz için görsel olarak çekici videolar çekmenize yardımcı olacaktır.

Eğer iyi bir dansçıysanız, bir şarkının ezgileriyle dans ettiğiniz bir videoyu çekerek dans becerilerinizi sergileyin. Bir tasarımcıysanız, el sanatlarınız ve tasarımlarınızla ilgili videolar oluşturun.

26. İllüzyon ve sihir videoları

İzleyicilerinizi sihir becerilerinizle büyülemek istiyorsanız, o zaman illizyonun her numarasını ayrıntılı olarak göstereceğiniz canlı oturumlar çekmeye başlayabilirsiniz.

27. Karaoke videosu kaydedin

En sevdiğiniz şarkının karaoke versiyonunu bulun ve birlikte şarkı söyleyin. Birden fazla araç, bu modda şarkı söylemenize yardımcı olacaktır. Şarkının karaoke versiyonunu söylerken video kaydedin. Ardından, YouTube kanalınıza gönderin.

28. Sanal seyahat rehberi videoları

Bir seyahat meraklısıysanız ancak dünyayı dolaşmak için neredeyse hiç zamanınız yoksa, dünyadaki ünlü ülkelerin videolarını yapmaya başlayabilirsiniz. Videolarınızla, kitlenize belirli bir ülkede ünlü turistik sporların ne olduğunu, nerede yemek yiyebileceklerini, en iyi alışveriş merkezleri vb. Gösterebilirsiniz.

Tek bir haftada 1-2 video yükleyebilir ve milyonlarca abone için sanal tur rehberi olarak hareket edebilirsiniz.

29. Bir felsefe videosu hazırlayın

Hayat dersleri vermek, bilgi ve iletişim becerilerinizle izleyiciyi heyecanlandırmak istiyorsanız, takipçilerinizin hayatlarıyla ilgili videolar oluşturun. Onları çeşitli şekillerde etkilemeye çalışın.

Morallerini artırmak için konuşma oturumları düzenleyin.

30. Hikaye anlatma videoları

Kitlenizle paylaşmak için ilgi çekici bir hikayeniz var mı? Günlük yaşama uygun bir hikaye mi? Hikayenizi akıllıca bir video ile paylaşın. Bu YouTube video fikri, yaratıcılık becerilerinizi ve dil verimliliğinizi de içerir.

Karakterleri daha ilgi çekici hale getirmek için çalışmalısınız.

31. Kariyer hakkında derinlemesine konuşun

Uzmanlığınız konusunda mükemmel bir deneyime sahipseniz, kariyer odaklı olacak ve izleyicilere kariyer dersleri verecek olan youtube kanalınıza başlayabilirsiniz .

Teknoloji alanında 15 yılı aşkın bir iş deneyiminiz olduğunu varsayalım, o zaman bu alanda mükemmel olmak isteyen öğrenciler için kariyer koçu olarak hareket edebilirsiniz. Bu bilgilendirici YouTube video fikri ile YouTube kanalınız aracılığıyla kariyer danışmanı olabilirsiniz.

Bu tür YouTube video fikirleri daha çok öğrencilerin dikkatini çekiyor.

Kızlar için En İyi YouTube Video Fikirleri

32. Saç ve makyaj videoları- Güzellik YouTube Video Fikirleri

Bu YouTube video fikri yalnızca kızlar içindir. Bir güzellik uzmanıysanız ve başkalarına mükemmel saç modeli ve makyaj ile nasıl şık olunacağını öğretmeyi seviyorsanız, ‘maskara kullanmanın 7 yolu’, ‘piyasadaki en uygun fiyatlı eyeliners’ gibi stil ipuçlarına dayalı videolar yükleyebilirsiniz. ve dahası.

Kendi markanızı oluşturmaya çalışın çünkü orada birçok YouTube kanalı var ve diğerlerinden öne çıkmanız gerekiyor.

33. Yemek pişirme ve yemek tarifi videoları

Yine bayanlar için iyi bir youtube video fikri! Aşçılık ve bununla ilgili şeylere adanmış bir kanal başlatabilirsiniz.

İtalyan, Tayland, Çin, Türk, Akdeniz vb.Gibi tarifleri her türlü birleştirin. Füzyon tariflerini deneyin ve onlarla deney yapın. İki veya daha fazla kişiyi tadıma davet ederek şovunuzu daha canlı hale getirin

Yemek pişirme yöntemlerindeki yenilikler ve kitlenizin önünde yeni şeyler denemek sizi rekabette öne geçirebilir.

34. Sağlık ve Fitness videoları

Sağlık ve fitness videoları spor salonları ve yoga derslerinde çekilen videoları içerir. Sağlığımızdan giderek daha fazla haberdar olduğumuzdan, sağlık ipuçları ve egzersizler hakkında videolar oluşturun. İnsanlar artık sağlıklarını korumakla ilgileniyorlar.

Kilo verme ile ilgili ipuçlarını paylaşın ve videolarınızda yapılması gereken günlük egzersizleri gösterin. Bir ev antrenmanı gösterin ve interaktif bir sağlıklı yaşam koçu olun.

Bu nedenle, müziği arka plana dahil ederek eğlenceli sağlık ve fitness videoları oluşturmak, daha fazla görüntüleme elde etmek için avantajlı olacaktır.

35. Moda Videoları

Bir moda tutkunu ya da moda blogcusu iseniz, bir kanal oluşturmak ve moda ile ilgili videolar yüklemek şöhret ve para kazanmak için mümkün olan en iyi yoldur. Bu harika YouTube video fikirleriyle aynı anda biraz para kazanıyorsunuz.

Çeşitli kıyafetleri, ünlü markaların kıyafetlerini deneyebilir ve izleyicilere gösterebilirsiniz. Bu tür videolar aracılığıyla kitlenize moda tavsiyeleri sunabilirsiniz.

Videolarınızda markalarla iş ortaklığı yapabilir ve giysilerini tanıtabilirsiniz.

36. Hayatınızdaki bir günün video turu

Bir başka harika YouTube video fikri, hayatınızda tek bir günde neler olduğuna dair. Tek bir YouTube videosu sayesinde çevrenizdeki milyonlarca kişiyle etkileşim kurabilirsiniz.

Otobüs, taksi gibi toplu taşıma araçlarında seyahat ederken veya bir kafeteryada öğle yemeği yerken deneyiminizi çekmeye başlayabilirsiniz. Bu youtube video fikri, özellikle kızlar için büyük bir hit.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir