İçeriğe geç

Instagramdan Para Kazanmak – En Kolay Yoldan Kazan

Sosyal medya uygulamaları arasında lider olan Instagram, hemen hemen herkesin telefonunda mevcut. Kolay kullanım özelliği ve popülerliği ile öne geçmiştir.

Bu öncü uygulama sadece fotoğraf paylaşımları için sergilenmiyor. Haricinde Instagramdan para kazanmak isteyenler de yaratıcı fikirleri ile iş başında. Örneğin:

• Ürün alım – satımı için sık sık tercih edilen uygulamalar arasında.
• Reklam gelirleri için de popüler hesaplar devreye girmekte.
• Sponsor anlaşmaları kullanıcıların kazanç sağlamalarına etki ediyor.

Bu olanaklardan faydalanmak isteyenler de yola koyuluyor. Öyle ki çok uzun bir yola çıkacaklarını belirtmek gerek. Sabırlı davranan kullanıcılar belirli bir süre sonra kazanç elde etmeye hatta bu yolla geçimini sağlamaya başlayabilir.

Instagram Reklam Almak Nedir?

Takipçi sayısı fazla olan kullanıcıların sık sık reklam anlaşmalarına gittiği açık durumda. Ünlüler dahi bu yolla kazançlarını kazanç katıyor.

Ünlülerin yapmış oldukları reklamlara göz atarak fikir sahibi olabilirsiniz. Devamında Instagramdan para kazanmak için:

-Takipçiler: Kullanıcılar takipçi sayıları üzerinden değerlendirilir. Öyle ki reklamların binlerce kişiye ulaşması önemli.

Bunun için takipçisi fazla olan hesaplar dikkate alınır. Yani hesabınız popüler durumda ise reklam alabilir ve kazanç sağlayabilirsiniz.

-Paylaşımlar: Reklam vereceğiniz firma sizlere kısa açıklamalarda bulunur. Tanıtımını yapacağınız ürünü ve hizmeti bu şekilde anlatırsınız. Özellikle de story üzerinden videolu anlatıma geçilir ve daha etkili bir reklama imza atılmış olur.

Instagram Sponsor Kazançları Nasıl?

Instagramdan para kazanmak isteyenlerin güven vermesi önemli. Çünkü güvenilir ve kaliteli hesaplar daha fazla takipçi kazanır.

Sayının artış göstermesi de hesabın popüler hale gelmesine etki eder. Yine takipçi fazla ise sponsonrluk kazançları da fazla olur. Şöyle ki:

• Firmalar reklamdan sonra kazandıkları takipçileri dikkate alır.
• Takipçi sayısına göre sponsorluk fiyatı belirlenir.
• Çok takipçi çok kazanç anlamına gelir.

Bunun haricinde en baştan sponsorluk anlaşması da yapılabilir. Direk olarak hesaplarla fiyat üzerine anlaşmaya geçilir.

Örneğin reklam için verilecek olan miktar en baştan ifade edilir. Kullanıcının kabul etmesi halinde ise reklama geçilir. İki ayrı yöntemden sponsorluk sağlanır ve kazanç elde edilir.

Instagram’da Nasıl Popüler Olunur?

Popüler hesaplar Instagram üzerinden geçimini sağlayabiliyor. Yukarıda belirttiğimiz gibi çoğu reklam ve sponsorluk anlaşmaları sayesinde kazanç sağlar. Bu anlamda Instagramdan para kazanmak isteyenler popüler hesabın üzerine düşer. Örneğin:

-Takipçi Sayısı: Talep gören hesapların takipçi sayısı fazla. İlgi çekici paylaşımlardan dolayı sayının gün geçtikçe artması dikkatlerden kaçmıyor. Yani sayıyı yükseltmek istiyorsanız paylaşımlarınıza özen göstermeniz gerekir.

-Paylaşımlar: Komik, şaşırtıcı ya da romantik paylaşımlara yer verilebilir. Instagram’da dikkat çekmek için paylaşımların üst üste sergilenmesi ve talepleri karşılaması önemli. Ancak bu yolla adınızı duyurmanız ve popüler hesaba sahip olmanız mümkün.

Instagram Takipçisi Satın Almak Mantıklı Mı?

Artık mantıklı olmadığını belirtmek gerek. Çünkü son yıllarda dolandırıcıların gözdesi bu yönde. Şöyle ki takipçiler belirli bir ücret dahilinde hesabınıza eklenir.

Dolandırıcı olanlar herhangi bir ekleme yapmaz ve paranıza el koyar.
Aynı zamanda eklenen takipçilerin hızlı bir şekilde takipten çıkması dikkatlerden kaçmıyor.

Bu düşüş takipçi satın aldığınızı ortaya çıkarır. Ve de hesabın güveni zedelenir. Instagramdan para kazanmak isteyenler:

• Organik takipçiler ile güvenilir bir hesaba yer vermeli.
• Takipçi satın almadan gerçek kullanıcılara seslenmeli.

Instagram kullanıcıları güveniir hesapları tercih eder ve takip etmeye başlar. Takibin sayıca artış göstermesi de hesabın hem güvenilir hem de popüler olmasına katkı sağlar.

Instagram E-Ticaret Yolları Nelerdir?

Instaramdan para kazanmak isteyenlere sergilenen bir diğer yöntem de e-ticarettir. Adı üstünde ticari ilişkiler kurmanız ve bu yolla para kazanmanız esas alınır. Örneğin:

-Instagram Ürünleri: Her türlü ürünün sergilenmesi mümkün. Çanta, çüzdan, ayakkabı, müzik aletleri ya da elektronikler tercih edilebilir. Aklınıza gelecek herhangi bir ürün üzerinden e-ticarete katılmanıza olanak sağlanır.

-Instagram Paylaşımları: Ürünlerin etkili bir şekilde paylaşılması önemli. Örneğin story eşliğinde tüm detaylarını gözler önüne serebilirsiniz. Satın almak isteyenler bu sayede emin olur ve ödemeye geçer.

Instagram E-Ticaret Ödemeleri Nasıl?

Ödemelere ilişkin Havale veya EFT tercih edilebilir. Seçtiğiniz ürünün bedelini bu şekilde sunar ve elde etmiş olursunuz. Ödeme neticesinde kargonuz hazırlanır ve yola çıkar. Tabi bu durum dolandırıcı olmayan hesaplar adına geçerli. Haricinde:

• Kredi kartına taksit imkanı sunanlar tercih ediliyor.
• Kapıda nakit ödemelere de yer verilmekte.
• Son olarak kargo tutarına ilişkin detayları sergilenir.

Instagramdan para kazanmak isteyenler bu detaylara açıklık getirmek zorunda. Öyle ki ödeme ve kargo detayları hesabı güvenilir kılar. Aynı zamanda takipçisi, yorumları ve beğenileri fazla olan hesaplar da güven verdiği için tercih edilir.

En Güvenilir Instagram Hesapları

Instagramdan para kazanmak için hesap güvenliğini dikkate almak gerekir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere ticaret sadece güvenilir hesaplar üzerinden gerçekleşir. Dolandırıcı siteler anında tespit edilir ve herhangi bir işleme başvurulmaz. Bunun için:

-Biyografi: Kullanıcıların biyografi alanına tüm açıklamalarını sunmalı. Mesela varsa web site linkleri ya da dükkan adresleri girilmeli. İletişim bilgileri, ödemeler ve kargo adına da paylaşımlarda bulunmalısınız.

-Takipçiler: Takipçisi sayıca fazla olan kullanıcılar ticarette öne çıkıyor. Çünkü bu durum çok fazla talep gördüklerini açıklar. Güvenilir hesaplar talep görür. Aynı zamanda takipçinin fazla olması merak uyandırır ve ticareti canlı tutar.

Instagramdan Para Kazanmak Kolay Mı?

Başlarda herkese kolay gelse de aslında zorlu bir yolculuk olduğunu belirtmek gerek. Instagramdan para kazanmak isteyenlerin yolları biraz uzun.

Sabırlı ve dikkatli davranmaları halinde avantajlı kazançlara imza atmaları mümkün olacaktır. Örnek vermek gerekirse:

• Hesabınızı doğru bir şekilde tanıtmanız, resim eklemeniz ve biyografı sunmanız önemli.
• Yavaş yavaş tanıtımlara yer vermek ve takipçi kazanmak gerekir.
• Takipçilerin artması için düzenli olarak paylaşımda bulunmanız fayda sağlar.

Özellikle de story paylaşımları dikkat çekici. Son zamanlarda sosyal medyaya zaman ayıramayanların stroylere göz attığı görülüyor.

Sadece paylaşılan hikayeler ile adından söz ettiren hesaplar mevcut. Hal böyle olunca hikaye paylaşımları öne çıkmıştır.

Para kazanmak isteyenler de önce hesaplarını taleplere göre hazırlıyor ve paylaşımlarına yön veriyor.

Instagram Kazançları Ne Kadar?

Kazançlara ilişkin net bir fiyat vermek mümkün değil. Öyle ki Instagramdan para kazanmak isteyenlere birkaç yöntem eşlik eder. Bu yöntemlere bağlı olarak ayrı kazançlara imza atılır. Örnek vermek gerekirse:

-Ticaret: Ürün satışlarından kazanç sağlanabilir. Satışın hızlı ve çokça olması kazançların artmasına etki eder.

Tam tersi çok fazla talep görmeyen hesaplar da mevcut. Taleplerin artması biraz zaman alır. Özellikle de takipçisi artış gösteren hesaplar daha fazla tercih edilir.

-Reklam: Yine takipçiye bağlı olarak reklam gelirleri de değişir. Mesela takipçi fazla ise reklamdan daha çok kazanç sağlanır. Ancak tam tersi oranda ise kazançlar düşer. Bunun için popüler hesaplara imza atmak gerekir.

Kısacası hesaplar popüler, kaliteli ve güvenilir ise kazanç elde edilebilir. Bu özelliklere sahip olmak biraz zaman alır. Sabırlı olmak kazandırır.

Acele etmeden, organik takipçileriniz ile Instagram’da ki yerinizi korunmanız önemli. Bu yolla belirli bir süre sonra kazançlarınız artabilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir