İçeriğe geç

Anneler için Evden Yapılabilecek 15 iş

İster ilk kez anne olun, ister birden fazla çocuğunuz olsun, gelir elde etmeyi ve çocuklara bakmayı dengelemek zor olabilir. İş günlerinde esneklik isteyen birçok anne evden yapılabilecek iş arıyor. Bu makalede, anneler için evden yapılabilecek 15 iş önerisi sunuyoruz.

Evden çalışmak, esnek istihdam arayan profesyonellerin kendi programlarını belirlemelerine ve evdeyken işlerini tamamlamalarına olanak tanıyan bir tür uzaktan istihdamdır. Ayrıca annelerin çocuklarına bakmaları ve istedikleri programda gelir elde etmeleri için ideal bir yol olabilir.

Bazı işler, her gün önceden belirlenmiş bir programda çalışmanızı gerektirebilir, ancak yine de esnektirler ve sizin için en uygun zamanları seçebilirsiniz. Diğer evde yapılacak işler, boş zamanınız olduğunda işi kabul etmenize izin verir, yani işi günün herhangi bir saatinde tamamlayabilirsiniz.

Anneler için evden yapılabilecek işler

Sizin için en iyi iş becerilerinize, deneyiminize ve ilgi alanlarınıza bağlı olsa da, aramaya başlarken göz önünde bulundurmanız gereken 15 yaygın evden yapılabilecek işler aşağıda verilmiştir:

1. Müşteri hizmetleri temsilcisi

Müşteri hizmetleri temsilcileri, müşterilerden gelen soruları şirket destek yardım hatlarına yanıtlar ve bilgi ve rehberlik sağlar. Birçok ürün, marka ve hizmetin, işverenin web sitesinde müşterilerin her zaman yardım için ulaşabilecekleri müşteri hizmetleri telefon numaraları, e-postaları ve sohbet hatları vardır ve müşteri sorularına yanıt vermek, temel sorun giderme sağlamak ve sipariş almak için birçok uzak çalışanı kullanırlar. Müşteri hizmetleri rolü, sessiz bir ev ofisi ve teknolojiyi ve şirketin yazılımını nasıl kullanacağınızı öğrenme becerisi gerektirir.

Gereksinimler: Bu roller, lise diploması olan adayları kabul edebilir, ancak bir dereceye sahip olmak kazanç potansiyelini artırabilir. Önceki müşteri deneyimi de tercih edilebilir. Ortak gereksinimler arasında bilgisayar okuryazarlığı, problem çözme yetenekleri ve mükemmel iletişim becerileri bulunur.

2. Sosyal medya uzmanı

Sosyal medya uzmanları, bir içerik kampanyası oluşturmak, gönderi yazmak, resim ve video yayınlamanın yanı sıra izleyici yorumlarını yanıtlamak da dahil olmak üzere bir şirketin sosyal medya sayfası için içerik oluşturur. Bir şirket için tüm sosyal medya yazışmalarını halledebilir veya bir sosyal medya kanalında uzmanlaşabilir ve bu ağı birden fazla marka için idare edebilirler. Ayrıca, markanın hedef kitlesiyle alakalı olduklarından emin olmak için reklamları ve içerik ortaklıklarını da incelerler.

Gereksinimler: Bazı işverenler, iletişim, işletme, pazarlama, reklamcılık veya diğer ilgili alanlarda derece sahibi adayları tercih edebilir. Adaylar çeşitli sosyal medya platformlarına aşina olmalı ve şirketin sosyal medya varlığını anlamalıdır. Arama motoru optimizasyonu bilgisi, sosyal medya eğilimleri ve hedef pazarın kültürü ve yaşam tarzı tercihleri ​​de sıklıkla gereklidir.

3. Transkripsiyonist

Bir transkripsiyon uzmanı, ses dosyasında konuşulan her şeyi yazarak ses dosyalarını metne dönüştürmekle sorumludur. Ayrıca, hatasız olduklarından emin olmak için raporları ve düzeltilmiş transkriptleri inceleyebilirler. Bazı transkripsiyoncular, yasal veya tıbbi transkripsiyon gibi belirli bir alanda uzmanlaşabilir.

Gereksinimler: Bu alandaki çoğu iş, dakikada en az 75 kelime yazma becerisi gerektirir. İşverenler, lise veya yüksek öğrenim görmüş adayları kabul edebilir. Yasal veya tıbbi transkripsiyonda uzmanlaşmak isteyenlerin bunu yapmak için özel bir eğitim tamamlamaları veya sertifika almaları gerekebilir.

4. Veri girişi görevlisi

Veri girişi görevlileri, sağlanan bilgileri işverenlerinin sistemine yazmaktan sorumludur. İşverenlerinin sektörüne veya alanına bağlı olarak, seçmen kaydı, reçete bilgileri, pazar araştırması yanıtları, zaman ve konum verileri dahil olmak üzere çeşitli ayrıntılar girerler. İşverenlerin bu roller için özel teknolojik ekipman gereksinimleri olabilir.

Gereksinimler: Birçok veri girişi pozisyonu giriş seviyesindedir ve adayların yüksek öğrenim veya önceki deneyime sahip olmasını gerektirmeyebilir. Bu uzmanlar ayrıca ayrıntı odaklı olmalı ve güçlü yazma yeteneklerine sahip olmalıdır.

5. Sanal asistan

Sanal asistan, bir şirkete, küçük işletmeye veya bireye idari yardım sağlar. E-postaları kontrol etmek, sosyal medya sayfalarını korumak, randevuları ayarlamak, bir takvimi yönetmek ve faturaları göndermek gibi çeşitli görevleri yerine getirebilirler. Sanal asistanlar moda, teknoloji veya mühendislik gibi arzu edilen bir uzmanlık alanını seçebilir ve kendilerini buna göre müşterilere pazarlayabilir. Bu pozisyonlar yarı zamanlı veya tam zamanlı olabilir.

Gereksinimler: Bu pozisyonların çoğu, adayların en az lise diplomasına sahip olmasını tercih edebilir, ancak bazıları şirketin endüstrisiyle ilgili alanlarda dereceleri tercih edebilir. İdari yardım, müşteri hizmetleri veya diğer büro görevlerinde daha önceki deneyimler de bu profesyonellerin iş bulmalarına yardımcı olabilir.

6. Sağlık koçu

Sağlık koçları kendileri için veya bir işveren için bir spor elçisi olarak çalışabilir. Genellikle sosyal medyayı, fitness ipuçlarını paylaşmak, egzersiz rutinleri ve beslenme önerilerini paylaşmak için topluluklarındaki insanlarla bağlantı kurmak için kullanırlar. Başkalarının sağlıklı bir yaşam tarzı sürdürmelerine yardımcı olurlar ve müşterilerin sağlık hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için özel bir egzersiz planı veya diyet geliştirebilirler.

Gereksinimler: İstihdam türüne bağlı olarak, bu profesyonellerin sağlık, zindelik, beslenme veya fitness konularında ilgili eğitim veya deneyime sahip olmaları gerekebilir.

7. Grafik tasarımcı

Grafik tasarımcılar, logolar, reklam görüntüleri veya kıyafet serigrafi tasarımları geliştiren serbest veya uzaktan görevler üzerinde çalışabilen dijital iletişim uzmanlarıdır. Kitaplar, dergiler veya web siteleri için tasarımlar da yapabilirler.

Gereksinimler: Bir ön lisans veya sertifika programı aracılığıyla grafik tasarımda önceki eğitim veya grafik tasarım yazılımı kullanma deneyimi, bu profesyonellerin istihdamı güvence altına almasına yardımcı olabilir. Tipik olarak, bu profesyonellerin güçlü bir tasarım portföyüne ihtiyacı vardır. Bazı işverenler, kalıcı uzaktan tasarımcılar kiralayabilir ve tasarım yazılımı için ödeme yapabilir, ancak tasarımcıların yazılım lisansına sahip olması faydalıdır.

8. Son okuyucu (redaksiyon)

Çevrimiçi ve basılı yayınlar, tutarlılık, dilbilgisi hataları, doğru biçimlendirme ve yazım doğruluğu açısından bir redaktör tarafından kontrol edilmelidir.

Gereksinimler: Son okuyucular, içeriğin yazıldığı dilde çok ayrıntı odaklı ve akıcı olmalıdır. Ayrıca, eser boyunca tutarlı bir ses tonu ve yapı sağlamak için güçlü bir dil bilgisine sahip olmalıdır.

9. Çevrimiçi öğretmen

Çevrimiçi öğretmenler, dünyanın her yerindeki öğrencilerle sanal olarak dersler verir. Matematik, fen, okuma veya yazma gibi belirli bir konuda uzmanlaşabilirler veya yetkin oldukları birden fazla alanı öğretebilirler. Uzak İngilizce öğretmenleri, yurtdışındaki çocuklara ve yetişkinlere temel İngilizce becerilerini öğretmek için çok yaygın hale geliyor.

Gereksinimler: Birçok işveren, adayların lisans derecesine sahip olmasını şart koşar ve birçoğu da önceki öğretim deneyimini tercih eder. Seçilen bir konudaki bilgi, genel eğitim veya dil öğrenimi de bu profesyonellerin iş bulmalarına yardımcı olabilir.

10. Web tasarımcısı

Web tasarımcıları web sitesi görüntüleri oluşturur, grafikleri ve yazı tiplerini tasarlar, gezinme bileşenlerini programlar ve web sayfalarını geliştirmek için bilgisayar programlamayı kullanır. Bir web sitesini işlevsel, gezinmesi kolay ve estetik açıdan hoş hale getirmek için güçlü teknik ve yaratıcı yeteneklere sahiptirler.

Gereksinimler: İstihdam türüne bağlı olarak, bu profesyonellerin önceden programlama ve kullanıcı deneyimi ve arayüz konusunda eğitim veya deneyime sahip olması gerekebilir. İşverenler genellikle uzak web tasarımcılarının da yeteneklerini gösterecek bir portföye sahip olmasını ister.

11. Blog yazarı

En kolay ve en eğlenceli yollardan biri kendi blogunuzu açmaktır. Çok fazla teknik bilgi gerektirmez. İhtiyacınız olan tek şey, hakkında yazabileceğiniz bir ilgi, daha da iyisi, bir tutku.

Pazarın zaten doygun olduğunu düşünebilirsiniz, sonuçta tonlarca blog ve web sitesi var, bu doğru. Ama bu senin için yer olmadığı anlamına gelmez.

Tam ayrıntılarına girmeyeceğim, söyleyeceğim tek şey mümkün olduğunca kazançlı bir konuyu seçmek zorunda olduğunuz. Kitleniz ne kadar spesifik olursa, sizi bulmaları ve sizinle bağlantı kurmaları o kadar kolay olur.

12. Seyahat danışmanı

Sanal bir seyahat danışmanı, havayolları, yolcu gemileri ve tatil köyleri dahil müşteriler için seyahat planlarını yönetir ve belirli bir havayolu, otel veya seyahat acentesi tarafından istihdam edilebilir. Kurumsal bir seyahat danışmanı, seyahat sorunlarını çözmek, müşteri seyahat planlarını planlamak ve yeni müşterilere seyahat paketleri satmaktan sorumludur. İş seyahati danışmanları, tüm çalışanlarının uçuş, otel ve kara ulaşımı dahil seyahat planlarını planlamaktan sorumludur.

Gereksinimler: Bazı işverenler, adayların satış veya seyahati koordine etme konusunda daha önce deneyime sahip olmasını isteyebilir. Diğerleri, nitelikli adayların işte kullanılan en iyi uygulamalara ve sistemlere daha aşina olmalarına yardımcı olmak için eğitim sağlayabilir.

13. Pazarlama uzmanı

Pazarlama uzmanları, bir ürün veya marka için tanıtım planı geliştirmekten ve pazarlama stratejisinin her adımını yürütmekten sorumludur. Sanal pazarlama uzmanları, markanın kurumsal pazarlama ekibine yardımcı olmak için genellikle bir pazarlama alanına odaklanır. Olayları koordine etme, web içeriğini strateji oluşturma, satış verilerini inceleme, ürün marka tanımlaması geliştirme veya yeni müşterilere ulaşma konusunda uzmanlaşabilirler.

Gereksinimler: Önceki pazarlama deneyimi uzaktan pazarlama uzmanları için oldukça arzu edilir. Bazı işverenler, işletme, pazarlama veya başka bir ilgili alanda yüksek öğrenim görmüş adayları tercih edebilir.

14. Arama motoru optimizasyonu uzmanı

SEO uzmanları, müşterileri için web sitelerini, makaleleri ve blog sayfalarını arama sonuçları sayfasının en üstüne yerleştirmeye çalışır. İşverenlerine, web sayfasının konusuyla ilgili sık aranan sözcükler ve ifadeler konusunda tavsiyelerde bulunurlar ve sık aranan anahtar kelimeleri içeren makale başlıkları yazmalarına yardımcı olurlar.

Gereksinimler: Bazı işverenler iletişim, işletme, dijital pazarlama veya başka bir ilgili disiplin diplomasına sahip adayları tercih edebilir. SEO uzmanları için genellikle müşteri tabanı ve bilgisayar yeterliliği hakkında güçlü bir bilgi gereklidir.

15. Satış temsilcisi

Bir satış temsilcisi,  telefon, web veya sosyal medya yoluyla şahsen satış yapmaktan sorumludur. Acenteler makyaj, kıyafet, mücevher ve sigorta paketleri dahil çok çeşitli ürünleri satabilir. Birçoğu ürünlerini satmak için sosyal medyayı ve hedef müşterilerine ulaşmak için pazarlama tekniklerini kullanıyor.

Gereksinimler: Bazı işverenler, lise eğitimi almış ve önceki satış veya müşteri hizmetleri deneyimi olan adayları tercih etmektedir. İşletme, pazarlama veya iletişim alanlarında dereceye sahip olanlar da belirli roller için daha cazip olabilir.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir