İçeriğe geç

Airbnb ile Para Kazanmanın En İyi 12 Yolu

Airbnb ile nasıl para kazanacağınızı biliyorsanız mükemmel bir gelir kaynağı olması muhtemledir. Dünya çapında milyonlarca insan Airbnb ile büyük para kazanıyor. Giderek artan bu sayıya katılmak mümkündür.

Airbnb ile para kazanmanın tek yolu misafirlere oda kiralamaktan ibaret değildir. Kiralamak da dahil olmak üzere Airbnb ile para kazanmanın 12 farklı yolu vardır.

Airbnb ile Para Kazanma Yolları

Airbnb ile para kazanmadan önce yapılması gereken birkaç şey var. Bunlar, bölgenizdeki otel odalarının fiyatlarını bulmak, Airbnb standartlarına uygun bir oda, daire veya eve sahip olmaktır.

1. Airbnb ile ev sahibi

Dünya çapında binlerce kişi sadece Airbnb’ye ev sahibi olarak katılarak ayda 10.000 dolardan fazla kazanıyor.

Çeşitli raporlara göre bazıları milyoner oldu.

Airbnb ile bir konaklama hizmeti sunmak için gerekenler, mobilyalı bir oda, ev veya daireye sahip olmaktır. Konuklar, yerli veya yabancı gezginlerdir.

18 yaş ve üzerindeki herhangi bir kişi dünyanın herhangi bir yerinden Airbnb’ye ücretsiz olarak ev sahibi olarak kaydolabilir. Airbnb ev sahibi olarak kaydınızı onayladıktan sonra, hesabınıza giriş yapın ve ev sahibi olarak kiralamak istediğiniz oda, daire veya evi listeleyin.

Mülkün mükemmel görüntülerini yükleyin. Kısa açıklamasını yazın. Ücretsiz Wi-Fi, ücretsiz otopark, ücretsiz kahvaltı vb. Gibi çeşitli olanakları açıkça belirtin.

Ayrıca, şartlar ve konaklama fiyatını belirtin.

Eğer ev sahipliği yapıyorsanız, Airbnb birçok özellik sunar . İstediğiniz konuk türlerini kontrol etmenizi sağlar. Bu şu anlama gelir; misafir profilini seçebilirsiniz.

Airbnb’nin katı bir ‘Ayrımcılık Yok’ politikası var. Bu, konukları diğerlerinin yanı sıra din veya milliyetleri, ırkları ve cinsiyetlerine göre ayırt edemeyeceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, ev sahibi olarak kaydolmadan önce şartlarını, koşullarını ve politikalarını dikkatle okuduğunuzdan emin olun.

Ayrıca, Airbnb’nin çok şeffaf, iki yönlü bir inceleme politikası vardır: konuk ve ev sahibi birbirini gözden geçirir. Bu, adil bir inceleme yapmanızı sağlar.

Tesisleriniz için para Airbnb tarafından alınır. Konukların mülkle ilgili herhangi bir şikayeti yoksa ve ilana uygun olduğunu tespit ederse para kazanırsınız.

Herhangi bir şikayet ortaya çıkarsa, Airbnb size sorunu hızlı bir şekilde çözme fırsatı verir.

Ayrıca konukların kira olarak ödeyeceği paranın bir kısmını vererek sizi son dakika iptallerine karşı korurlar.

2. Airbnb Arbitrajı

Airbnb Arbitrajı, mülk sahibi olmadan Airbnb ile para kazanmanıza izin veren bir sistemdir. Resmi olarak böyle bir Airbnb sistemi yoktur. Yine de, Airbnb ile para kazanmak için uygulanabilir.

Genel olarak, arbitraj, bir yatırımcının piyasadaki fiyat farkından para kazandığı bir sistemdir.
Airbnb Arbitraj sistemi ile mobilyalı oda, daire veya ev kiralayabilirsiniz. Ev sahibi veya mülk sahibi ile uzun vadeli bir kira sözleşmesi yaparsınız.
Mülkün Airbnb aracılığıyla kiralanması için ev sahibinden açık izinler alın. Bir tatil noktasında böyle bir mülkünüz olduğunda, Airbnb’de daha yüksek bir fiyata kiralamak için onu koyun.

Sistem genellikle Airbnb müşterileri arasında çok talep edilen konumlar için iyi çalışır. Bu nedenle, en sıcak hedefleri bulmak ve listelemek için biraz araştırma yapmanız gerekecektir.

Ancak Airbnb Arbitrajı için büyük bir sermaye gerekebilir. Mülk kiralarken peşin para yatırmanız gerekecek. Ayrıca, mal sahibinden daha iyi fiyat alabilmek için anlaşmanın uzun vadeli olması gerekmektedir.

Ve çoğu konum yıl boyunca talep görmüyor. Bu da, yoğun olmayan sezonda müşterileri bulmayı zorlaştırır.

Yoğun sezonda gerçekten büyük para kazanmanız gerekiyor. Bu, durgun sezonda misafir olmaması nedeniyle meydana gelen kayıpları kapatacaktır.

3. Konuklara Ekstralar Sunun

Ev sahibi olduktan sonra , Airbnb ile para kazanmanın daha fazla yolu var . Kahvaltı ve diğer yemekler, seyahat hizmetleri, rehberli turlar ve gezi, havaalanı-ev transferleri, etkinlik biletleri, döviz bozdurma hizmetleri ve bir partiye veya kutlamaya ev sahipliği yapma fırsatları gibi ekstraları da ekleyin.

Bu hizmetler için ekstra para talep edebilirsiniz .

Bu ekstra hizmetleri sunmak istiyorsanız, Airbnb ilanında açıkça belirtin. Bu, konukların varıştan önce hizmetleri talep etmesine yardımcı olur.

Bazı ev sahipleri konuklardan temizlik ücreti almaktadır. Ancak, bu büyük bir kayıp olabilir. Bir konuk, çeşitli nedenlerden ötürü bir otelde konaklamayı tercih edebilir. Ve oteller oda temizliği için ücret almaz.

4. Bir Deneyime Ev Sahipliği Yapın

Bu, Airbnb hizmetlerine yeni eklenen bir özelliktir. Bir deneyime ev sahipliği yapabilirsiniz . Basitçe söylemek gerekirse, evde bir ziyaretçiye ev sahipliği yaptığınız ve onlara düzenli seyahat şirketlerinde bulunmayan benzersiz bir deneyim sağladığınız anlamına gelir.

Sağlıklı yaşam ve fitness deneyimi sunabilir veya yerel mutfağınızı pişirmeyi öğretebilirsiniz. Birisine enfes şaraplar ve diğer içeceklerin nasıl yapılacağını veya hobi bahçesi deneyimini yaşatın. Ya da onları, tehlikeli olmamak şartıyla sevdiğiniz bir maceraya dahil edin.

Bir deneyim sunmak hem misafir hem de ev sahibi olarak çok keyifli. Airbnb deneyimlerinin maliyeti daha yüksektir. Nadir bir deneyim sunduğunuz için daha iyi bir fiyat teklif etmek mümkündür. Konukların yerel bir deneyim yaşamalarını sağlar.

5. Airbnb Tavsiye Programı

Belki farkında değilsinz ama Airbnb’nin askında harika bir tavsiye programı var .

Sadece akrabalarınızı ve arkadaşlarınızı Airbnb’ye ev sahibi olarak katılmaya davet ederek yılda 5.000 $ ‘a kadar kazanabilirsiniz. Onlara benzersiz referans kodunuzu e-posta, Facebook veya Twitter ile göndermeniz gerekir. Ayrıca bu referans koduyla Airbnb kredisi göndermeniz gerekir.

Bir akraba ya da arkadaş Airbnb ile iletişim kurduğunuzda, Airbnb kredinizin yüzde 50’sini geri alırsınız. Ve birini ağırladığında çok daha fazla kredi alırsınız. Airbnb tavsiye programı çok cömerttir.

Tavsiyeleriniz ev sahipliği yaptığında veya seyahat ettiğinde çok sayıda Airbnb kredisi kazanabilirsiniz. Airbnb kredisi size tatiliniz için ücretsiz konaklamalar sağlar. Veya seyahat eden bir akraba için kullanılabir.

6. Airbnb Satış Ortaklığı Programı

Airbnb ile para kazanmak için iki ayrı ortaklık programı vardır . Bunlardan biri Misafir Katılımcı Programıdır. Diğeri ise ev sahibi programıdır.

Misafir Ortaklık Programı: Bir seyehat blogunuz veya web siteniz varsa, Guest Affiliate olarak kaydolun. Birisi satış ortağı bağlantınızı kullanarak konaklama veya deneyim rezervasyonu yaptığında güzel komisyonlar alırsınız.

Ev Sahibi Ortaklık Programı: Ev sahibi olarak deneyimlerinizi vurgulamalı ve başkalarını Airbnb’ye kaydolmaya teşvik etmelisiniz. Birisi Airbnb’ye ev sahibi olarak kaydolmak için bağlantınızı kullandığında ödeme alırsınız.

Bu Airbnb satış ortağı programlarının her ikisi de çok popüler. Hemen bir tanesine katılabilir ve Airbnb ile para kazanabilirsiniz.

7. Airbnb Etkinlikleri

Airbnb Etkinlikleri iki şekilde çalışır: etkinlik düzenleyicisi ve Airbnb ev sahipleri için.

Bir etkinliğe ev sahipliği yaparken kesinlikle en yüksek katılımı çekmeye bakarsınız. Airbnb’ye kaydolun ve etkinliğinizle ilgili birkaç ayrıntı sağlayın. Airbnb, özellikle sizin için özel bir etkinlik sayfası ve widget oluşturacaktır.

Ev sahibi olarak Airbnb Etkinliklerini de kullanabilirsiniz. Şehrinizde büyük bir etkinlik düzenleniyorsa, etkinlik organizatörleri ve ziyaretçiler için konaklama yerlerinizi belirtin.

Etkinlik gerçekten büyükse ve şehrinizdeki oteller aşırı oda talebi ile başa çıkamaz duruma geldiyse fiyatı artırabilirsiniz.

8. Airbnb Ev Sahiplerini Eğitin

Eğitim, Airbnb ile para kazanmanın mükemmel bir yoludur. Çoğu kişi Airbnb ile nasıl ev sahipliği yapacağının farkında değildir. Airbnb ile ev sahipliği yapmak sadece konuklar için odanızı sunmak değildir.

Dikkate almanız gereken birkaç faktör daha var. Bunlardan biri otel oda fiyatları, diğeri ise konaklama için en yüksek fiyatı nasıl alacağınız. Ve birkaç tane daha var.

Airbnb ile ev sahipliği yapma konusunda insanları eğiten kurslar için fiyatlar 50 $’dan başlar. Anlaşılır biçimde, kurs ücretleri içeriğine ve süresine, bulunduğunuz yere ve elbette sağlayıcıya bağlı olacaktır.

Udemy.com, Airbnb ile ev sahipliğini öğrenmek için çeşitli kurslar listeler. Diğerleri bireysel eğitmenler tarafından kendi web sitelerinde sunulmaktadır.

Zaten kayıtlı bir ev sahibiyseniz ve Airbnb ile daha fazla para kazanmak istiyorsanız, kendi deneyiminizle bir kurs oluşturun.

Online satın. Dünya çapında milyonlarca insan daha fazla para kazanmak için ek gelir aradığından, bu tür kurslar için büyük bir talep var .

9. Airbnb Open Homes

Airbnb Open Homes yeni bir özelliktir. Airbnb Open Homes ile çok fazla para kazanamazsınız. Ancak avantajı, Airbnb Open Homes ile ev sahipliği yapmak için harika odalar sunmanıza gerek yoktur.

Open Homes , Airbnb tarafından sağlanan bir yardım girişimidir. Hastaları, mültecileri, şehrinize yeni gelenleri, göçmenleri ve düşük bütçeli veya ödeyecek parası olmayan diğer kişileri ağırlamanıza izin verir.

Airbnb, Open Homes sunmak için çeşitli yardım kuruluşlarıyla ortak çalışır. Bu sistem altında bir hayır kurumu size misafir gönderecektir. Konaklama hizmetini ücretsiz vermeyi kabul etmediğiniz sürece size biraz para ödenir.

10. Airbnb İçin Çalışın

Airbnb için çalışmak, bu şirketten para kazanmanın en kesin yoludur. Şu anda Airbnb’nin bünyesinde dünya çapında 3.000’den fazla insan çalışıyor.

Airbnb’nin merkezi San Francisco, California’dır. Ancak, şirketin dünya çapında kapsamlı operasyonları bulunmaktadır. Ve ABD dışındaki birçok ülkede ofisleri var.

Airbnb, ofis personeli yanı sıra uzak işçiler veya uzaktan çalışanlara sahip.

Buna ek olarak, Airbnb özellikle yoğun seyahat mevsimlerinde her yerde geçici personel işe alır. Öğrenciler için belirli kategorilerde staj programları da sunmaktadırlar.

Şirketin çeşitli özel ve genel alanlarda sürekli yeni personele ihtiyacı vardır. İster avukat ister mühendis, seyahat uzmanı, yönetim uzmanı veya stajyer olun, Airbnb’nin eğitim ve becerilerinize uygun bir işi vardır.

Ayrıca, Airbnb’nin ortalama maaşları, becerilerinize, konumunuza ve atamanıza bağlı olarak yılda 30.000 ila 200.000 dolar arasında değişmektedir.

11. Airbnb Hisse Senetleri

Airbnb henüz halka açık bir şirket değildir. Bununla birlikte, ABD ve diğer yerlerdeki milyonlarca yatırımcı, Airbnb’nin İlk Halka Arzı başlatmasını bekliyor. Finansal analistler Airbnb’nin yakında 2020’de bir halka arz başlatacağını öngörüyor.

Şimdi doğrudan Airbnb’ye yatırım yapamasanız da, hisse senetleri para kazanma fırsatı sağlayacaktır. Ancak, halka arz için birkaç ay beklemeniz gerekecek.

12. Airbnb Sigortası

Bunlar gerçekten Airbnb ile para kazanmanın yolları değil. Ancak, sigortanın hükümleri uyarınca biraz para alabilirsiniz. Ancak, bunlar talihsiz ve istenmeyen durumlar olacaktır.

Mülkünüzün onaylanmış her rezervasyonu için Airbnb, 1 milyon dolarlık mülk hasar koruması olan Ev Sahibi Garantisi sunar. Bu, mülkünüzün bir konuğun yol açabileceği hasarlara karşı güvende olduğu anlamına gelir.

Ayrıca, ev sahibinine Ev Sahibi Koruma Sigortası kapsamında 1 milyon dolarlık kaza sigortası yapılır. Bu, misafirlerinizin, tesisinizde konaklarken yaşayabilecekleri yaralanmaların veya kazaların tedavisi için sigortalı olduğu anlamına gelir.

Bir misafir mülkünüzde kaldığı sürece Airbnb sigortaları geçerlidir.

Sonuç

Konaklama ve eşsiz deneyimler için talep her zaman olacaktır. Bu nedenle, Airbnb ile para kazanmak için bu yollar uzun süre devam edecek. Siz de bu tekniklerden herhangi birini kullanarak Airbnb ile iyi para kazanabilirsiniz.

    Bir cevap yazın

    E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir